پنجشنبه 16 مرداد 1399 _ 16 ذو الحجة 1441 _ 6 اوت 2020
فارسی | English
تاریخ : يکشنبه 18 خرداد 1399     |     کد : 217

اطلاعیه نحوه برگزاری آزمون و نحوه حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه

اطلاعیه نحوه برگزاری آزمون و نحوه حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه

 

اطلاعیه شماره 6 معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
نحوه برگزاری آزمون پایان ترم و نحوه حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

 بنام خدا
با تشکر از همه همکاران ارجمند و دانشجویان گرامی بجهت همکاری و تحمّل مشکلات در برگزاری کلاس­های دروس نظری به صورت الکترونیکی در این وضعیت خاص و دشوار و با هدف رفع نگرانی­هایِ دانشجویان و خانواده­ های محترم آنان، مطابق مصوبه هیأت رئیسه دانشگاه (مورخ 99/3/7) و صورتجلسه دانشگاه­های استان آذربایجان شرقی در تاریخ 99/3/10 و مصوبه شورای آموزشی دانشگاه در تاریخ 99/3/13 تصمیمات اتخاذ شده در زمینه نحوه برگزاری آزمون پایان ترم و نحوه حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به شرح زیر اعلام می­گردد:
امتحانات کلیه دروس ارائه و تدریس شده در سامانه الکترونیکی دانشگاه در مقطع تحصیلی کارشناسی صرفا به صورت الکترونیکی (مطابق تقویم آموزشی اصلاح شده و برنامه امتحانی نهایی اعلام شده)  برگزار خواهد شد و امتحانات کلیه دروس ارائه و تدریس شده در سامانه الکترونیکی دانشگاه در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری نیز به صورت الکترونیکی برگزار می­شود؛ لکن برخی از امتحانات دروس این دو مقطع ( ارشد و دکتری ) با تشخیص استاد درس و هماهنگی با گروه و دانشکده و رعایت مفاد پروتکل­های بهداشتی با نظارت مرکز بهداشت و درمان دانشگاه، می­تواند به صورت حضوری هم برگزار گردد. اساتید محترم از همه امکانات فضای مجازی و شیوه ­های مختلف ارزشیابی به صورت الکترونیکی می­توانند استفاده کنند؛ برخی از این شیوه­ ها به تفصیل در بندهای 3، 4، 5 و 6 اطلاعیه شماره 4 توضیح داده شده است. تاکید می­گردد که طبق مفاد بند 6 همان اطلاعیه، مرجع و مسئول ارزشیابی دانشجو در هر درس ، استاد آن درس می باشد.
پیرو مصوبه بند 3 صورتجلسه هیأت رئیسه دانشگاه مورخ 99/2/15 در خصوص حضور دانشجویان دکتری در دانشگاه، مقرر گردید کلاس های مقطع دکتری از تاریخ 99/3/17 با رعایت پروتکل­های بهداشتی به‌صورت حضوری، تشکیل و ادامه یابند. در ضمن، تشکیل کلاس به شیوه الکترونیکی به تشخیص استاد درس نیز بلامانع است. همچنین خدمات اسکان خوابگاهی و تغذیه به­ صورت بیرون ­بر برای دانشجویان مذکور تا پایان امتحانات نیمسال جاری ارائه خواهد شد.
اولویت تشکیل کلاس­های مقطع کارشناسی ارشد همچنان شیوه الکترونیکی است؛ ولی در موارد ضروری با تأیید استاد درس، گروه و دانشکده، تشکیل کلاس به­ صورت حضوری نیز با رعایت پروتکل­های بهداشتی امکان پذیر است و خدمات اسکان خوابگاهی و تغذیه به ­صورت بیرون­بر برای دانشجویان مذکور نیز تا پایان امتحانات نیمسال جاری ارائه خواهد شد.
همه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که جهت انجام و تکمیل امور پژوهشی، نیازمند حضور در دانشگاه هستند، می­توانند با رعایت تمام ضوابط و مقررات بهداشتی (با نظارت مرکز بهداشت و درمان دانشگاه) ، از امکانات کتابخانه و آزمایشگاه و خدمات اسکان و تغذیه (به ­صورت بیرون­بر) استفاده نمایند.
در مورد نحوه ارائه دروس عملی، آزمایشگاهی و نیز بخش عملی دروس نظری-عملی بعد از اخذ نظرات دانشکده‌ها، در جلسه آتی شورای آموزشی تصمیم گیری و اطلاع رسانی خواهد شد.
مقرر شد در صورتی که تا تاریخ 99/04/01، کلیه جلسات آموزشی هر درس (16 هفته با احتساب جلسات تشکیل شده حضوری، جلسات بارگذاری شده در سامانه سام و جلسات تشکیل شده به صورت آنلاین) تشکیل نشده باشد، درس مذکور ناتمام اعلام گردد و مدرس درسِ مذکور موظف خواهد بود تا تاریخ 99/05/31 با هماهنگی گروه و دانشکده، جلسات درس مذکور را تکمیل نموده و امتحان آن را برگزار نماید.
در مورد نحوه ارزشیابی نهایی دروس گروه معارف اسلامی بر اساس گواهی مورد تأیید سامانه مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان (ec.nahad.ir)، مقرر شد موضوع بر اساس دستورالعمل نهایی گروه معارف اسلامی متعاقبا اطلاع رسانی گردد.
 
در خاتمه امید است که اساتید ارجمند و دانشجویان محترم با لحاظ اقتضائات وضعیت موجود و مطالعه دقیق مفاد اطلاعیه­ های حوزه معاونت آموزشی دانشگاه به ­ویژه اطلاعیه شماره 4، مدیران و مسئولان دانشگاه را در برگزاری هرچه بهتر و با کیفیت آزمون یاری نمایند.
معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان


چاپ چاپ